Türk Beyin Takımı Seçmeleri Yapıldı.

Türk Beyin Takımı 2019 seçmelerini İzmir’de gerçekleştirdi. İlk-orta ve lise düzeyindeki öğrenciler Türk Beyin Takımı’nın üyesi olabilmek ve Dünya Zeka Oyunları Şampiyonaları’na dahil olabilmek için seçmelere katıldılar. Tüm çocuklarımıza yaşamları boyu başarılar diliyoruz.


Minik Robotikçiler Enstitümüzdeydi…

İngiliz Kültür Özel Karşıyaka Anaokulu öğrencileri 3 Ocak 2019 Perşembe günü enstitümüz teknoloji atölyesinde Nejat Şengüler'in misafiriydiler. Atölye çalışmalarında kullanılan değişik robotlarla keyifli vakit geçiren minik robotikçiler, eğlenceli bir çalışmanın ardından Atatürk köşemizde toplu bir fotoğrafla etkinliği sonlandırdılar...


Yeni Yıl Sergisi 2019

Bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaları aileleriyle paylaşan çocuklarımız müzik çalışmalarını dinletileriyle, resim çalışmalarını sergiyle ve yaptıkları robotları hazırladıkları oyunlarla sergilediler.

Her biri birbirinden güzel çalışmaları sunan çocuklarımız kadar heyecanlı ailelerimizle coşkulu yeni yıl kutlamasını, Gençlik Orkestrasının yeni yıl parçaları ile kapattık.


İZMİR’İN İLK VE TEK “GENÇLİK ORKESTRASI” BAHAR ŞENLİKLERİNDE TANI KOLEJİ GENÇLERİYLE BULUŞTU.

Tanı Koleji’nin düzenlediği “Bahar Şenliğinde”, Meral Şengüler Üstün Zekalılar/Yetenekliler Enstitüsü sergi, atölye ve konser çalışmaları ile yer aldı.

Yaşları 6-13 arasındaki Enstitü çocuklarının karakalem, suluboya ve akrilik çalışmalarının sunulduğu resim sergisi Tanı’lı gençlerin beğenisini topladı. Sergiyi izleyen gençler, Enstitünün uzman eğitimcisi eşliğinde heykel atölyesinde yerlerini aldılar. Kilin büyüsüne kapılan çocuklar keyifli çalışma esnasında oluşturdukları harika tasarımlarını gururla sergilediler.

Şenlik müzik dinletisi ile kapanış yaptı. Piyano solosunda Türk Marşı ile gençlerin gönlünü fetheden Gençlik Orkestrası, Karayip Korsanları, Game of Thrones'un film müziklerinin yer aldığı repertuarı ile gençlerin ve öğretmenlerin büyük ilgi ve beğenisi ile karşılandı.


MERAL ŞENGÜLER ÜSTÜN ZEKALILAR/YETENEKLİLER ENSTİTÜSÜ ÖĞRENCİLERİNDEN UFUK ŞENGÜLER, YİNE GURURLANDIRDI.

“Dünya Matematik Günü” dünya çapında 20 bin okulda 4 milyon öğrencinin kullandığı “Live mathletics” oyun motorunda yer alan dünyanın en büyük yarışmasıdır. Oyunlar, dünya çapında resmi okullarınOkulu adına katıldığı “Mathletics” Uluslararası Matematik Oyunları’nda grup başlığında ekip arkadaşlarıyla birlikte DÜNYA BİRİNCİSİ, bireysel puanlamalarda DÜNYA İKİNCİSİ olmuştur.

8.sınıf öğrencisi olarak kendi seviyesindeki öğrencilerle yarışarak, hızlı düşünme, hızlı işlem yapabilme becerilerinin sergilendiği yarışmada 60 saniyede 130 işlem yapan 2005 doğumlu Ufuk Şengüler, hem okuluna hem ülkemize hem de bizlere haklı bir gurur yaşatmıştır. Kendisini gönül dolusu kutluyor, nice başarılar diliyoruz.


MERAL ŞENGÜLER ÜSTÜN ZEKALILAR/YETENEKLİLER ENSTİTÜSÜ
2017-2018 KIŞ OKULU BİLİM ADAMLARI PROGRAMI VELİ KATILIMLI ÇALIŞMALAR VE ÇOCUKLARIN SUNUMLARIYLA EĞİTİM YILINI TAMAMLADI

Ekim 2013’ten bu yana Meral Şengüler Üstün Zekalılar/Yetenekliler Enstitüsü tarafından düzenlenen Kış Okulu Bilim Adamları programı, 12 Mayıs Cumartesi günü katılım belgelerini verdiği törenle 5.yılını tamamladı. İletişim, gelişim alanları, teknoloji takibi ve çocukları doğru tanımaya yönelik ebeveyn eğitim etkinlikleri ile keyifli bir eğitim günü gerçekleşti.

Çocukların yaptıkları ve programladıkları robotların kızma birader yarışı izlemeye değer anlar yaşattı. Çocukların yaratıcılık ve sanatsal ürünler sergisi sonrasında ebeveynlerin yaratıcılık-heykel çalışması ile keyifli bir kapanış çalışması gerçekleşti.


MERAL ŞENGÜLER ÜSTÜN ZEKALILAR/YETENEKLİLER ENSTİTÜSÜ
BAYRAKLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜLÜĞÜ “ÜSTÜN ZEKALI-ÖZEL YETENEKLİLERİN EĞİTİMİ GÜNLERİ”NDE

Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Bayraklı Kaymakamlığı Rehberlik Araştırma Müdürlükleri ortaklığında gerçekleştirilen “Üstün Zekalı-Özel Yeteneklilerin Eğitimi Günleri” 8 Nisan 2018’de Enstitünün etkinlik ve sunumları ile kapanış yaptı.

Kurucularından Nejat Şengüler ’in gerçekleştirdiği “Yazılım Atölyesi” ne 40’ın üzerinde tanılı öğrenci katıldı. Çocuklarla scratch kodlama çalışmaları gerçekleştirildi.

Çocuklarla eğlenceli geçen çalışmada, teknoloji ile doğru tanışma ve özellikle teknolojiyi üretken yönden kullanmaya yönelik kazanımlar hedeflendi.

Çağımızın kaçınılmaz aygıtı, günlük yaşamın her alanında hayatımızın önemli bir parçası halinde gelen bilgisayarla, tüketici konumda kalmamayı, düşünme becerimizden yaratıcılığımıza dek birçok alanda zeka türlerimizi ve algılarımızı geliştirecek şekilde kullanma becerisi ile tanıştılar.

Dr. Meral Şengüler‘in “Tanılı Çocuğun Ebeveyni Olmak: Üstün Zeka/Yetenek” başlıklı konferansına tanılı çocukların aileleri, Bayraklı Rehberlik Araştırma Merkezi yetkilileri ve eğitmenlerin yanı sıra rehberlik uzmanları da katıldılar. Üstünlük ve tanılı olma kavramlarından, ebeveynlerin üstün çocuk eğitiminde dikkat etmeleri gereken konulara dek birçok başlığa değinen Dr. Meral Şengüler ‘in konferansı sonunda anne-babaların soru ve cevaplarıyla keyifli bir paylaşım ortamı gerçekleşti.


müzik ruhun gıdasıdır.
müzik ruhun gıdasıdır.