2020 YAZ PROGRAMI

EVİNDE KENDİ SINIFINI YARAT!

COVID-19 salgını sebebiyle başlayan uzaktan eğitim mecburiyetine bağlı olarak çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitim desteklerinden mahrum kalmamaları için Enstitü olarak 2020 Yaz Programını uzaktan erişim ortamında hazırladık. Hangi şehirde olursanız olun zeka potansiyelinizi, yeteneklerinizi geliştirmek için yanınızdayız. Haziran itibariyle başlayacak olan 2020 Yaz Programı için farklı başlıklarda oturum grupları oluşturuyoruz. Branşa göre grup kontenjanlarının farklı tutulduğu bu çalışmalarda sanattan teknolojiye bir çok alanda çalışma ve paylaşım imkanı yaratıyoruz.

AKIL OYUNU: Kendi hazırladığımız içerik ve oyunlarla okul öncesinden liseye dek çocuklarımıza farklı düşünmeyi ve problem çözebilme becerilerini geliştirme olanağı sağlıyoruz.

ROBOTİK - KODLAMA: Okul öncesinden Liseye dek her yaşa ScratchJ ve Scratch 2 - 3 programlarıyla, MBot ve Arduino ile yazılım-kodlama çalışmaları yapıp, projeler hayata geçiriyoruz.

EĞLENCELİ MATEMATİK: İlkokuldan Liseye tüm çocuklarımıza akademik alandan yaşamsal alanlara dek birçok yönden matematiğin eğlenceli yönünü gösteriyoruz. Matematiği sevdiren bu çalışmalarla çocuklarımız bambaşka açılardan matematiğe bakmayı öğreniyorlar.

ART-SANAT: Sanat başlığında görsel sanatlarda karakalemden, yağlı boya tekniklerine karikatür çiziminden karakter yaratımına dek birçok farklı teknik alanda çalışma yapabilme olanağı buluyorsunuz. Yaş gruplarına ve amaca yönelik oluşturulan özel gruplar ile özel konseptlerde proje çalışmaları yapıyoruz.

Enstrüman çalan ve gelişmek isteyen çocuklarımızla bireysel gelişim oturumları yapıyoruz.

ATÖLYE PROGRAMLARI: Her bir atölye başlığı kendine özel bir kontenjan sınırına sahiptir. Gruplar başvurulara göre belirlenecek ve çalışma saatleri bildirilecektir. Atölye süresi 1 saat olarak planlanır. Her program haftada 2 ayrı günde 1’er saat uygulanır.

KATILIM ŞARTLARI: Katılmak isteyenler bir ya da birden fazla başlıkta atölyeleri programlarına alabilirler. Almak istedikleri programları başvuru formuna yazmaları gerekmektedir.

Birden fazla program seçen katılımcıların bir çakışma ya da zaman sıkışması sorunu yaşamaması için gruplar ve uygulama saatleri başvurulara göre düzenlenip katılımcılara bildirilir.

Katılımcılar dahil oldukları atölye grubunun malzeme vb. gereksinimlerini atölye başlamadan önce tedarik etmelidirler. Katılımcıların bilgisayar ortamında bu çalışmalara katılması gerektiğinden kullanacakları bilgisayar ortamının teknik olarak kamera ve ses iletim sistemi olma zorunludur.

BAŞVURU VE PROGRAMIN BAŞLAMA TARİHİ: Başvurular 08 Haziran 2020 tarihine kadar yapılmalıdır. Başvurulara göre gruplar ve çalışma saatleri oluşturulacaktır. Bu tarihten sonra düzenlenmiş olan program tablosuna uyulmalıdır. Program kurum tarafından ertelenirse telafisi yapılır. Katılımcıların devamlılığı önemlidir ve takip edilir.

Atölye çalışmaları 15 Haziran -12 Temmuz 1.periyot ve 20 Temmuz – 16 Ağustos 2.periyot şeklinde planlanmıştır. Süreçte olası güncellemeler yapıldığı takdirde katılımcılara bildirilecektir.

ÜCRET: Atölye programlarının her biri branş olarak ayrı ayrı aylık olarak ücretlendirilir. Her bir branş atölyesinin aylık ücreti 400 TL’dir.

Ön kayıt için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.