KIŞ OKULU BİLİM İNSANLARI

Bu yıl 8.sini düzenlediğimiz, anasınıftan 8.sınıfa dek her sınıf düzeyindeki tanılı çocukların, eğlenerek gelişebilecekleri, farklılaştırılmış-zenginleştirilmiş “KIŞ OKULU BİLİM İNSANLARI” eğitim destek programı uzman ekibi ile Ekim’de başlıyor.

28 hafta boyunca Cumartesi günleri uygulanan program öğrencilerin sunumu ve aile katılım çalışması ile tamamlanır. Program sonunda öğrencilere katılım belgesi ve ailelerine öğrenci gözlem-değerlendirme raporu verilir.

Program: Çocuklarımızın zeka potansiyellerini doğru kullanabilmeleri, düşünme ve anlama becerilerinden, bireysel ve sosyal yönlerinin gelişimlerine dek bir çok alanda kazanımlar hedefleyen bu program, çocukların kendi akranlarından oluşturulan sınıflarda uygulanmaktadır. Potansiyelli çocuklarımızın akranlarıyla iletişim kurarak, deneysel çalışmalar yapmaları, teorik bilgilerini zenginleştirmeleri, teoriyi pratiğe ve yaşama aktarabilmeleri, kendilerini keşfetmeleri ve bireysel gelişme yöntemleri oluşturmaları sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra grup çalışmalarına uyum, liderlik, yaratıcılık, problem çözme kazanımlarıyla dopdolu eğitim destek programımız, üstün potansiyelli çocukların birçok alanda eğitim ve gelişme ihtiyaçlarını karşılamak üzere atölye etkinlikleri şeklinde hazırlanmıştır.

Her hafta toplam 4 çalışmadan oluşur. Aşağıda verilen başlıklardan oluşturulan başlıklar karma program cumartesi günleri saat 10:00 – 13:00 arası uygulanır. Her grup kendi yaş aralığı için düzenlenmiş programı takip eder. Gruplar ortak sınıf seviyeleri üzerinden oluşturulur.

Akıl Oyunları:İleri düzey düşünme becerilerini geliştirme, akıl yürütme, strateji ve bilgi kullanımı ile zeka potansiyelini verimli kullanabilme, ….

Eğlenceli Matematik: Sayısal zekanın keşfedilmesi ve geliştirilmesi, problem çözme, bilmeceler, sayı oyunları…

Genel Kültür: Çevremizde ve tüm dünyada olup bitenlerden haberdar olma, bilgiyi sorgulama, medya okuryazarlığı, ilgi alanlarına yönelik çalışmalar, teorinin yaşamda yer buluşu…

Güzel Sanatlar-Tasarım: Resim, heykel, fotoğraf, origami, ebru vb. sanat çalışmaları ile özel yeteneklerin keşfi ve el sanatlarına yatkınlık… Ürün geliştirme, mimari, moda, yaratım-tasarım sürecinin keşfedilmesi…

Yazılım-Kodlama: Yazılım mühendisliğine giriş, algoritma ile tanışma, yazılım dilleri…

Fen Bilimleri: Fizik, kimya, biyoloji dallarında çalışmalar, disiplinlerarası ilişkiler…

Robotik: Cubelets ve Lego Mindstorms EV3 ile mekanikten robotiğe uzanan, farklı robotik çalışmaları…

Katılım Koşulları: Katılmak isteyen çocuklar, tanılı ise raporunun sunulması, tanısız ise çocuğun uzmanımız tarafından değerlendirilmesi ile kabul edilir.

Kayıt: Tanılı çocuklarımız için tanılanma raporları ve nüfus örnekleri ile başvurmaları gerekmektedir. Raporlar direk uzmanımıza mail aracılığıyla da iletilebilir.

Yer: İYTESEM – TEPEKULE İş Merkezi, Anadolu Caddesi No: 40 Kat 10;Bayraklı / İzmir

Ücret: Aylık ( 4 hafta ) 800 TL. (KDV dahil)

Başvuru için; 0553 0274363

NOT: PANDEMİ SEBEBİYLE RESMİ OLARAK YÜZYÜZE ÇALIŞMALARIN DURDURULMASI HALİNDE UZAKTAN ERİŞİM İLE UYGULAMALAR DEVAM EDECEKTİR.