Enstitümüzün programlarından yararlanmak için, öngörüşme randevusu alarak uzmanımızla görüşmeye katılıyorsunuz. Yaklaşık 1 saatlik bu görüşmede çocuğunuz için geliyorsanız çocuğunuzun mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. Tanı raporunuz varsa yanınızda yapılmış tanı çalışmalarına ait raporun getirilmesi önemlidir. Görüşme sonunda eğitime dahil edilmek istenen birey ile ilgili olarak ne tür bir eğitim desteğine ihtiyacı olduğuna karar verilir. Bireyin ihtiyacı enstitümüz dışında birtakım gereklilikleri içeriyorsa birey eğitim programına alınmaz o konuda doğru adreslere yönlendirilerek desteklenir. Eğitimimiz ile birlikte yürütülmesi gereken artı bir çalışma gerekiyorsa buna yönelik bir planlama yapılır. Ön görüşmeye katılarak en doğru eğitim planlaması için iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Birey tanılıysa ve siz ebeveyni olarak belli bir programa kayıt yaptırmak istiyorsanız. Katılımcının o programın gerekliliklerine sahip olması şarttır. Tanılı olma zorunluğu olan programlarda tanı raporu ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında tanılı birey ile yapılacak kısa görüşme ile programa kayıt alınır.

Tanı raporu her şey anlamına gelmez. Kişinin potansiyeli ile ilgili bilimsel verileri sunar. Kişinin ihtiyacına yönelik doğru adım atılmazsa sahip olduğu potansiyel fayda değil zarar getirebilir. Bu sebeple tanı raporunun yanısıra ön görüşme çalışması ile kişinin sahip olduğu özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda karar vermek çok daha doğru adımların atılmasını sağlamaktadır.